پوتوس

پوتوس گیاهی رونده وبومی مناطق گرمسیر می باشد.این گیاه زیبا بسیار مقاوم و پررشد است ومیتواند به تصفیه هوای منزل کمک  کند.اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که گیاهانتان خراب می شود بهتر است پوتوس را نیز امتحان کنید زیرا این گیاه نگهداری آسانی دارد.


آبیاری:

برای آبیاری پوتوس اجازه دهید رطوبت خاک کم شود سپس مجدد آبیاری نمایید زیرا آبیاری بیش از اندازه باعث ایجاد پوسیدگی میگردد.ازطرفی چنانچه خاک بیش از حد و طولانی مدت خشک بماند برگهای گیاه میریزد.چنانچه مشاهده کردید که برگهای پوتوس در اثر خشکی خاک بیحال شده اند حتما گیاه را آبیاری کنید.


نور:

در آپارتمان نور زیاد غیرمستقیم مانند نور پشت پرده و… برای این گیاه مناسب است و نور مستقیم خورشید در تابستان باعث سوختگی برگها می شود. در گونه های ابلغ اگر نور کم باشد باعث سبزشدن قسمتهای ابلغ میگردد.


دما:

پوتوس را میتوانید دمای معمولی اتاق نگهداری کنید و نباید دما زیر 10 درجه بیاید.گیاه بومی مناطق گرمسیر استوایی است.


رطوبت:

رطوبت محیطی را دوست دارد بنابراین میتوانید برای شادابی بیشتر روی برگهای گیاه را غبار پاشی کنید.


خاک:

خاک معمولی با زهکشی خوب مناسب است.


تغذیه و کوددهی:

چون پس از مدتی خاک مواد مغذی خود را از دست می دهد بنابراین به کوددهی نیاز دارد.میتوانید هر دو هفته یکبار با کود کامل آبیاری نمایید.

 


روش تکثیر:

روش تکثیر قلمه هست که بسیار ساده است .هر قلمه باید دارای حداقل یک بند به همراه یک برگ باشه سپس قلمه ها رو در محیطی گرم و روشن قرار دهید.قلمه ها رو میتونید در آب و یا خاک مناسب ریشه دار کنید. اگر قلمه ها رو در آب ریشه دار میکنید آب رو هر چند روز یکبار تعویض کنید چون اکسیژن و دیگر مواد مورد نیاز رو از دست میده

پوتوس ارقام متعددی دارد که در زیر چند نمونه آن را می بینید:

پوتوس نئون
پوتوس مرمری
پوتوس نقره ای
پوتوس ابلغ ارتشی
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.